Czy mozna kupic fundusze Vanguard przez innego posrednika?

Inwestorzy nie muszą otwierać konta z Vanguard do kupowania i sprzedawania funduszy Vanguard, ponieważ większość dużych domów maklerskich inwestycyjnych pozwala inwestorom je kupić za pośrednictwem swoich platform inwestycyjnych. Każdy broker ma własną strukturę prowizji i pozwala niektórym funduszom Vanguard być kupowanym i sprzedawanym bez prowizji.http://torby.pro/oferta/torby-materialowe/materialowe Vanguard utrzymuje wiele umów z brokerami, takimi jak TD Ameritrade, OptionHouse, Capital One Investing i Interactive Brokers. Vanguard sprzedaje swoje fundusze nie tylko poprzez własną platformę inwestycyjną, ale również dzięki platformom innych brokerów, gdyż oferuje swoje fundusze przez osoby trzecie, umożliwiając Vanguard reklamowanie swoich środków, generowanie wyższych przychodów i przyciągnięcie większej liczby inwestorów.

Vanguard oferuje szeroki wybór wymiennych funduszy (ETF) i funduszy inwestycyjnych, które inwestują w obligacje i akcje o różnych celach inwestycyjnych i niszach rynkowych. Fundusze obligacji Vanguard specjalizują się w obligacjach korporacyjnych, a inne fundusze obligacji skupiają się na obligacjach państwowych. Fundusze akcji Vanguard natomiast specjalizują się w inwestowaniu w akcje międzynarodowe, akcje krajowe i różne akcje sektorowe. Vanguard ETF i fundusze inwestycyjne mają bardzo niskie i bardzo konkurencyjne opłaty, które są znacznie poniżej średniej w branży funduszu. Podczas gdy, większość Vanguard ETF korzysta z metody indeksowania, wiele z jego funduszy inwestycyjnych jest aktywnie zarządzane.

Podczas gdy, Vanguard oferuje prawie wszystkie swoje fundusze inwestycyjne i ETF bez prowizji za pośrednictwem własnej autorskiej platformy inwestycyjnej, szeroki wybór tych samych funduszy jest dostępny do nabycia u brokerów – osób trzecich. Vanguard zazwyczaj negocjuje umowy z innymi brokerami, oferując niektóre swoje fundusze bez prowizji, natomiast pozostałe środki Vanguard podlegają standardowym opłatom handlowym danego pośrednika. Oferując swoje środki z wielu platform inwestycyjnych, Vanguard tworzy szerszą sieć brokerów, którzy docierają do większej liczby inwestorów, którzy mogą się zainteresować inwestowaniem w Vanguard ETF i fundusze inwestycyjne.

To przyciąga większą ilość kapitału i dochodów funduszom Vanguard.

Artykuł dzięki: